12,600L 7,560L

In Stock

Time Control – My Day And Night Beauty Regimen 100ml

Dyshja perfekte per cdo tip lekure. Me kremin hidratues te dites dhe te nates me permbajtje Retinoli.

Night Recovery A-Cream (Nr.815 | 50 ml)Permban retinol natyral, derivat super i fuqishem i vitamines A ne shume fruta dhe lule te verdha.  Perjetoni nje ndryshim te dukshem ne lekuren tuaj te cilen  mund tjua jape vetem nje formule e vertete e zhvilluar e retinolit.

Advanced Regenerating Firming Cream (No.818 | 50 ml) – Stimulon rigjenerimin qelizor duke i dhene lekures nje pamje te njetrajtshme dhe te lemuar. Perforcon dhe ndihmon ne zbehjen e linjave te imta dhe rrudhave te theksuara ne menyre te dukshme.I pershtatur per cdo tip lekure, hidratuesi antirrudhe perthithet mjaft lehte nga lekura, duke mirembajtur hidratimin e saj ne nivel normal, duke trajtuar rrudhat aktuale dhe parandaluar ato te ardhshme.

 

In Stock

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Share This Product:

Përshkrim

PERBERESIT AKTIVE: Night Recovery A-Cream (Nr.815 | 50 ml)

 • Kompleksi i çmuar mineraleve  të  Detit te Vdekur ~ Nga pika me e ulet ne siperfaqen e tokes ne – 417 metra nen nivelin e detit qe ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale te hidratimit te lekures
 • Vitamina A Vitamina A njihet si e rendesishme ne ndihmen e rinovimit te lekures
 • Vitamina B Ndihmon lekuren te mbaje lageshtine duke krijuar nje pengese avullimi qe gjithashtu ndihmon ne mbrojtjen kundër demtimeve mjedisore.
 • Vitamina E Ndihmon ne mbeshtetjen e funksionit te qelizave dhe shendetin e lekures
 • Vitamina F Eshte e pasur me Omega 6 e cila eshte thelbesore per ruajtjen e lekures se shendetshme
 • Kolagjeni Kjo proteine thelbesore qe ndihmon ne sigurimin e elasticitetit te lekures, duke e ndihmuar ate te duket me rinore dhe e shendetshme, kolagjeni bie me kalimin e moshes, eshte thelbesore ta zevendesoni ate vazhdimisht.
 • Retinol Nje terapi me e mire kunder plakjes se lekures  i cili gjendet natyrshem në vitaminen A

ESKTRAKTE BIMORE:

 • Aloe vera – Permban disa perberes te quajtur polisaharide, te cilat mund te ndihmojne ne inkurajimin e riparimit te lekures
 • Hamamelis – Permban nje perqendrim te larte te taninave qe mund te ndihmojne ne tkurrjen e poreve, shtrengimin dhe tonifikimin e lekures. 
 • Vaji aguliçes – Disa nga burimet me te forta dhe me te mira ne bote te acideve yndyrore esenciale omega 3
 • Kamomili – Eshte perdorur prej shekujsh per te lehtesuar dhe qetesuar lekuren e lodhur dhe per te lejuar sherimin natyral restaurues
 • Ekstrakti i fares se geshtenjes se eger  Nje ekstrakt i fuqishem qe permban vitamina B-kompleks dhe vitamine K qe  ndihmojne ne ruajtjen e pamjes se shendetshme te lekures

 

PERBERESIT AKTIVE: Advanced Regenerating Firming Cream (No.818 | 50 ml)

 • Kompleksi i çmuar mineraleve  të  Detit te Vdekur ~ Nga pika me e ulet ne siperfaqen e tokes ne – 417 metra nen nivelin e detit qe ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale te hidratimit te lekures
 • Vitamina A Vitamina A njihet si e rendesishme ne ndihmen e rinovimit te lekures
 • Vitamina B Ndihmon lekuren te mbaje lageshtine duke krijuar nje pengese avullimi qe gjithashtu ndihmon ne mbrojtjen kundër demtimeve mjedisore.
 • Vitamina E Ndihmon ne mbeshtetjen e funksionit te qelizave dhe shendetin e lekures.
 • Vitamina F Eshte e pasur me Omega 6 e cila eshte thelbesore per ruajtjen e lekures se shendetshme

SKTRAKTE BIMORE:

 • Kamomili – Eshte perdorur prej shekujsh per te lehtesuar dhe qetesuar lekuren e lodhur dhe per te lejuar sherimin natyral restaurues
 • Vaji i susamit: Acidi linoleik i vajit te susamit ndihmon lekuren te luftoje bakteret e huaja  
 • Gjalpi Shea – Permban nje perqendrim te madh te vitaminave natyrale dhe acideve yndyrore qe e bejne ate jashtezakonisht ushqyes dhe hidratues per lekuren
 • Ekstrakti i fares se geshtenjes se eger ~ Nje ekstrakt i fuqishem qe permban vitamina te kompleksit B dhe vitamine K qe ndihmojne ne ruajtjen e pamjes se shendetshme te lekures.
 • Dylli i bletës ~ Lufton lekuren e plasaritur dhe te thate. Ajo mbulon dhe qeteson lekuren, duke e izoluar me lageshti pa bllokuar poret.

Perdorimi:

Night Recovery A-Cream (Nr.815 | 50 ml): Rekomandohet të përdoret 4 herë në vit si trajtim njemujor çdo here  Shmangni ekspozimin e forte ndaj diellit ne çdo kohe gjate perdorimit te ketij produkti ose shoqerojeni me SPF. Ne darke para gjumit aplikoni nje shtrese te holle ne fytyre duke shmangur zonen e syve dhe masazhojeni derisa te perthithet plotesisht. Mos e përdorni në kombinim me serum.

Advanced Regenerating Firming Cream (No.818 | 50 ml): Aplikoni një shtresë të hollë çdo ditë mengjes dhe darke ne fytyre dhe qafe te pastruar, duke masazhuar derisa te perthithet plotesisht. 

TIPI LEKURES:Cdo tip lekure

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Time Control – My Day And Night Beauty Regimen 100ml”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *